Loading...

Gubiba Otel’in öyküsü, çocukluğundan beri yazlarını Çeşme’de geçiren, arkadaşlarını her yaz burada ağırlayan, Alaçatı’nın sunduğu her tadı ve anı büyük keyifle yaşayan, Alaçatı aşığı İzmirli Berrak Korukçu’nun yıllar içinde dostlarını ağırlamaktan aldığı hazza dayanır.

Turizm ve otel işletmeciliği eğitiminin ardından Amerika ve İstanbul’da ünlü otel zincirlerinde zevkle çalışmış ve Gubiba’nın her odasının detaylarını, kendi yaşantısında kaldığı otellerdeki gereksinimlerini göz önüne alarak titizlikle oluşturmuştur.

Gubiba’da olduğunuz süre boyunca, sabahları mis kokular ve kuş cıvıltılarıyla uyanır, Ege sıcaklığını hissettiren çiçekler ve ağaçlarla bezeli bahçemizde, havuz başında yapacağınız enfes kahvaltı sırasında beş duyunuzu da ayrı ayrı mutlu ederek güne başlarsınız. Zeytinlerimizi sizin için ellerimizle topladık, güneşte pişen reçellerimizi ve salçalarımızı özenle mevsiminde hazırladık. Dağ kekikli zeytinyağları, yöresel peynirler, ballar, organik sebze ve meyveler, Ege otları, börekler, tabii ki gevrek, boyoz, ve kumru ile çeşit çeşit ekmekler sizleri bekliyor.

Ayrıca bize özel lezzetler ve kendi bahçemizin limonlarından ürettiğimiz nefis limonata da var. Yolu daha önce Gubiba Restoran’a düşenler bilir. Gubiba’yı Gubiba yapan temel özelliklerden biri de farklı lezzetleridir. Hoş müzikler eşliğinde Alaçatı güneşinin tadını çıkarıp havuzda serinlerken, menümüzdeki harika kokteyller ve farklı aperatifler gün boyu keyfinize keyif katacak. Akşam üstü beş çayı ikramlarımızı da unutmamak gerek.