Değerli Misafirlerimiz
Konuklarımızın ve çalışanlarımızın güvenliği bizim için büyük önem taşımaktadır Alaçatı Gubiba Evleri olarak, konuklarımızın sağlıklı, güvenli ve keyifli bir tatil geçirmesini sağlamak için tüm hijyen tedbirlerini aldık ve almaya devam etmekteyiz. Sağlıklı bir tatil için Bilim Kurulumuz ve Dünya Sağlık Örgütü yönerge ve tavsiyeleri ışığında güncellediğimiz hijyen ve temizlik uygulamalarımızı sizler ile paylaşmak isteriz.

 1. Kanun çerçevesinde uymak zorunda olduğumuz sizin ve size refakat eden misafirlerimizin her birinin kimlik bilgileri ve cevaplanması zorunlu olan sorular KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) gereğince 3. kişiler ile paylaşılmamak kaydı ile sizden talep edilecektir.
 2. Giriş günü sizden alınan bu bilgilere göre doldurulmuş Konaklama Kartınız sizin tarafınızdan tek kullanımlık kalem ile imza altına alınacaktır.
 3. Giriş sırasında girişde bulunan temassız ateş ölçerler ile ateşiniz ölçülecek ve imzalamış olduğunuz forma kayıt edilecektir. Yüksek ateş tespit edilirse KVKK gereğince hareket edilerek, Sağlık Bakanlığı Talimatlarında belirtilen eylem planımız sadece sizin ile paylaşılacaktır.
 4. Odanızın temizliğinde görevli kat hizmetleri arkadasımız her odada ellerini yıkayarak yeni galoş, eldiven, maske ve bone kullanmaktadır. Oda temizliklerinde hastane tipi TSE ve CE belgeli dezenfektanlar kullanılmaktadır.
 5. Odalarda eller ile dokunulan kapı kolları, gardırop kapı ve çekmece kulpları bataryalar, elektrik düğmeleri, TV ve klima kumandaları özel olarak dezenfekte edilmektedir.
 6. Odaların temizliğinde kullan-at anti bakteriyel temizlik bezleri kullanılmaktadır. Tekstil ürünlerimiz 90°C sıcaklıkta yıkanmaktadır.
 7. Tekstil ve linenler kapaklı dolaplarda muhafaza edilmektedir.
 8. Çöp kovaları ve kullanılan diğer temizlik ekipmanları her check-out sonrasında dezenfekte edilmektedir.
 9. Odalardaki klimaların filtreleri her check-out sonrasında dezenfektanlar ile yıkanmaktadır.
 10. Odalarda tek kullanımlık dezenfekte edilmiş buklet malzemeleri kullanılmaktadır. Kalan buklet malzemeleri, tuvalet kağıdı gibi ürünler atılmaktadır
 11. Genel alanlar alanlarında uluslararası bilinirliği olan Diversey firmasının TSE ve CE sertifikalı hastane tipi temizlik ve dezenfeksiyon ürünleri kullanılmaktadır. Bu ürünleri kullanan personelimiz ilgili firma yetkilileri ve ISIS Hijyen Denetim şirketi tarafından eğitim almıştır. Bu eğitimler düzenli aralıklar ile devam etmektedir
 12. Sosyal alanlarda bulunan masa, sandalye, şezlong ve oturma gruplarımız 2 metre kuralına uygun olarak yerleştirilmiştir.
 13. Havuz bakımı ve dezenfeksiyonu Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun talimatlarına uygun olarak düzenli yapılmaktadır.
 14. Havuz suyu klor seviyesi ve pH’ının yönetmelikte belirtilen seviyelere uygunluğu sağlanmakta, periyodik olarak ölçülmekte ve kayıt altına alınmaktadır.
 15. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun talimatları doğrultusunda şezlong mesafeleri ayarlanmıştır.
 16. Duş, havuz ve merdiven başlarında hijyen paspaslarımız bulunmaktadır.
 17. Uymakta zorunlu olduğumuz havuz kuralları misafirlerimizin kolayca görebilmesini sağlamak üzere havuz alanında uygun yerler yerleştirilmiştir.
 18. Tüm havuz çevresi, temizlik ve dezenfeksiyonu düzenli olarak yapılmaktadır.
 19. Havuz şezlongları her kullanım sonrası dezenfekte edilmektedir.

Faydalı Bilgiler

Sağlık Bakanlığı Covid-19 Danışma Hattı: 184
Acil Çağrı Merkezi: 112

En yakın hastaneler;
Çeşme Devlet Hastanesi…………………………………7,5 km / 0232 712 07 77
Alaçatı Sağlık Ocağı………………………………………….1 km / 0232 716 80 08
Dokuz Eylül Hastanesi………………………………….. 66 km / 0 232 412 22 22
Özel Ege İnci Tıp Merkezi………………………………65 km / 0 232 412 22 22
Özel İlke Tıp Merkezi………………………………………65 km / 0 232 278 33 33

En yakın eczaneler;
Karabina Eczanesi………………………………………………………….0232 716 74 94
Alaçatı Eczanesi……………………………………………………………..0232 716 77 78

Konaklamak için bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Sevgi ve saygılarımızla,

Telefon: +90 232 716 78 16 GSM: +90 544 623 25 55

Adres: 2056 Sokak No:12 Hacı Memiş Mahallesi Alaçatı – Çeşme / İzmir

Hemen Ara